Ostravský klub Barrák předvedl v pořadí již devátou Indie Session. Kytarový večer započal psychedelický Frank Bigsby, následovalo garážově-snové trie ROLE, po něm Lazer Viking, který se nebál část koncertu odzpívat uprostřed divokého publika. Organizátoři festivalu orientujícího se na nezávislou hudební scénu přizvali interprety převážně z Prahy. Výjimkou byla znojemská kapela Psychocandy, která svým garážovým zvukem akci uzavírala.

Ne nadarmo se říká, že všechno souvisí se vším. V umělecké branži to platí dvojnásob. Souvislost mezi hudebním a výtvarným uměním lze vnímat mnoha směry. Umělci hudbu a s ní související věci, jež na ně působí, zobrazují různě: někteří zaznamenávají frekvence zvuku, jiní hudbu propagují, ovšem velmi časté je pocitové zobrazení hudby. Na toto téma se váže celý jeden umělecký směr (zrozen okolo dvacátých let 20. století) zvaný orfismus alias orfický kubismus.

Další psychedelický večer v ostravském Planu B odstartovala poetická písničkářka moin moin, tentokrát dokonce i s kapelou 17:13. Těžko si představit lepšího předskokana, publikum se příjemně naladilo na zpěvaččin neuvěřitelně zvučný hlas i povedený hudební doprovod. Na pódiu je posléze vystřídali texaští Holy Wave, kteří předvedli vynikající hudební multifunkčnost svým častým střídáním pozic za nástroji.

Po minulém týdnu, jehož hvězdou byli psychedeličtí LSD And The Search For God, ostravský Plan B nezahálel a pozval petrohradskou pětici The Grand Astoria, která ukázala, jak se progresivní psychedelii daří v Rusku. A pravděpodobně vůbec ne špatně. Díky jejich kytarovému nářezu nezůstalo jediné ucho neposkvrněno. Mix rockových riffů a téměř bluesových syntézí zatřásl klubem i mnohými v něm.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.