Lunchmeat Festival oslaví 25 let labelu Raster

Pearson Sound Pearson Sound foto: Sima Korenivski

Po skromnějším ročníku, který proběhl loni na hranici všeobecné uzávěry, přichází dvanáctý Lunchmeat s bohatou přehlídkou toho nejlepšího, co je poslední dobou k vidění v evropském audiovizuálním umění. V týdnu od 27. září do 2. října se kromě jednotlivých interpretů komplexněji představí i dva labely. Čtvrtstoletí oslaví v pondělí v pražském CAMPu německé vydavatelství Raster a vystoupí jeho zakladatelé, Olaf Bender alias Byetone se svým minimalistickým setem a Frank Bretschneider s projektem No Content, na němž se podílí i Pierce Warneck. „No Content je obojí, dadaistický prank i vizuální mindfuck pracující s found footage a zobrazující smyslovou přehlcenost moderního světa,“ uvádí o projektu Lunchmeat.

Čtvrteční program v Národní galerii v podzemním prostoru Veletržního paláce bude zase věnován třem členům londýnského vydavatelství Hyperdub, které platí za jeden z nejzásadnějších subjektů na poli experimentální elektroniky. Kromě DJ setu zakladatele labelu, Kode9, se posluchači mohou těšit také na producenty Lee Gambla a Loraine James. Celý večer otevře světová premiéra audiovizuální spolupráce dvojice AYA & Sweatmother.

Festival nezapomíná ani na resty z roku 2020, kdy kvůli pandemii nemohli dorazit někteří zahraniční umělci. Návštěvníci konečně uvidí dánskou zpěvačku a skladatelku Lyru Pramuk nebo uhrančivou performance pracující se zvukem, pohybem a lidským tělem – Corpus Nil italského umělce tvořícího v Berlíně, Marca Donnarummy, i slovenského producenta a multiinstrumentalistu Stroona, který vystoupí společně s DevKidem a představí loňské album Temple Timbre Embers. Novými jmény v programu jsou inovátor bass music Pearson Sound a hlučné experimentálně-rapové duo Prison Religion.

Česko a Slovensko budou reprezentovat také vítěz Vinyly bilej kluk, hudebnice Never Sol se speciálním ambientním setem nebo producentka vycházející původně z jazzu a členka kolektivu Gin&Platonic, Ursula Sereghy.

Kompletní program toho, co v CAMPu, Ankali, Arše a Národní Galerii Lunchmeat nabídne, je dostupný na webu festivalu. Jako každý rok proběhne sympozium ve spolupráci se Synth Library – aktuální informace k jeho programu a tématům hledejte na facebookové události.

Lunchmeat Festival, Praha – různá místa, 27. 9 – 2. 10. 21

    vychází za podpory
    EEA and Norway grants
    Ministerstvo kultury ČR
    Nadace Český hudební fond
    NADACE ŽIVOT UMĚLCE

    Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.